Грешна стъпка за Олимпиакос в Княжеството, Везенков догледа мача от пейката

Отборът на Олимпиакос не успя да се поздрави с успех при гостуването си на Монако в Евролигата. Тимът на българския национал Александър Везенков загуби срещата с 60:64 (20:8, 14:23, 8:15, 18:18), след като претърпя драстичен спад в представянето си в хода на двубоя. Срещата бе част от 18-ия кръг на най-силния клубен европейски турнир.

Самият Везенков изигра най-непродуктивния си мач от началото на сезона, след като за близо 22 минути на терена се отчете с 4 точки, 8 борби и 1 асистенция. Спортист номер 1 на България за изминалата година обаче не получи нито минута игрово време в последната четвърт, в която старши треньорът Йоргос Барцокас предпочете да разчита на Алек Питърс. При стрелбата си българинът бе 2/3 от зоната за две точки и 0/4 от тройката.

Във временното класиране Олимпиакос остава на петото място с баланс от 11 победи и 7 загуби, докато монегаските са на втората позиция с актив от 12 успеха и 6 поражения.

Олимпиакос бързо наложи волята си в началото на срещата и отвори мача със серия от 16:4 в своя полза, като удържа лидера на домакините Майк Джеймс, който записа -10 коефициент в откриващия период. Самият американец обаче вдъхна увереност на своя тим с три поредни тройки през втората част, като клубът от Княжеството успя да затвори първото полувреме със серия от 0:9 и да стопи изоставането си до три точки при 34:31. Силната игра в защита на тима на Саша Обрадович се пренесе и в третата част, в която Олимпиакос почти нямаше верен ход.

Джеймс и компания достигнаха до пълен обрат в срещата, но двубоят продължаваше да е с неизвестен краен изход, след като Монако поведе със само четири на старта на последната част при 42:46. Двата тима се бяха захапали здраво във финалния период, в който резултатът бе равен при 59:59 на влизане в решителните две минути. С ключова стрелба на Джеймс монегаските взеха аванс и не го изпуснаха да последната секунда за крайния успех.

Майк Джеймс завърши с 19 точки и 5 борби за успеха на Монако, докато Алфа Диало реализира още 16 точки.

Алек Питърс реализира 12 точки за отбора на Олимпиакос, докато Костас Слукас остана с 10.