Рали “Дакар”: Лидерът при моторите води с 3 секунди

Лучано Бенавидес (Хускварна) спечели при мотоциклетистите днешния девети етап от рали “Дакар” между Риад и Харах с дължина 358 километра, но голямата новина е, че след него разликата между първия и втория в класирането е едва 3 секунди.

Това стана възможно, след като Тоби Прайс (КТМ) завърши днес втори и сви разликата с Скайлър Хауис (Хускварна) от 13 на 3 секунди. В хода на етапа Бенавидес и Прайс на няколко пъти си размениха лидерството, но в крайна сметка Лучано стигна първи на финала с аванс от 1,02 минути пред австралиеца.

След деветия етап трети в общото подреждане е Кевин Бенавидес (КТМ), който е на 5,09 минути от лидера.

На 16 километра след старта днес падна Хоан Бареда (Хонда) и беше откаран в болница в Риад със силни болки в гърба, като лекарите са решили да оставят испанеца в лечебното заведение. Преди днешния етап Бареда заемаше осмото място в класирането.

Рали “Дакар”: Битката при мотоциклетистите започва отначало