Селта и Севиля поделиха точките

Отборите на Селта и Севиля завършиха 1:1 в мач от 15-ия кръг на Ла Лига. Двубоят бе първи за двата тима след прекъсването на шампионата за Мондиал 2022. Габриел Вейга откри за Селта (33'), а Карлес Перес изравни (79').

Равенството остави Севиля в зоната на изпадащите на 18-о място с 12 точки, колкото има и 17-ия Еспаньол, който обаче има и мач по-малко. Селта пък е 16-и с актив от 13 точки.

Двата отбора излязоха един срещу друг на стадион “Мунисипал де Балайдос” с мисълта за спешна необходимост от точки, за да се отдалечат от "опасната зона".

Домакините започнаха по-активно срещата и неколкократно опитаха рефлекса на стража на гостите Ясин Буну. Севиля пък контролираше повече топката, но рядко прехвърляше половината на съперника. Така логичното се случи в 33-ата минута, когато Габриел Вейга откри за Селта с прехвърлящ удар с десния си крак. До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата отбора се оттеглиха при резултат 1:0.

В началото на втората част Севиля пое инициативата и се опита да наложи натиск в половината на съперника. Това даде резултат и скоро гостите изравниха чрез Кике Салас, който вкара с глава. След попадението Севиля задържа инициативата и пропусна няколко възможности да отбележи втори гол. В 79-ата минута пък от Селта имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени от рефера. За сметка на това Карлес Перес получи жълт картон заради невъздържаните си реакции.

Проблемите за Севиля се завърнаха 4 минути преди края на редовното време, когато Хосе Анхел Кармона получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко. В оставащите минути Селта натисна и опита да отбележи гол, с който да спечели за първи път от седем мача насам, но не успя. Равенството за Севиля също задълбочи кризата, защото с нея гостите не само, че останаха в зоната на изпадащите, но и записаха пореден мач без успех - последната победа за тях дойде на 15 октомври срещу Майорка.