Корав сблъсък между Лийдс и Уест Хам не излъчи победител

Отборите на Лийдс и Уест Хам направиха зрелищно равенство в пряк сблъсък в битката за оцеляване в мач от програмата на 19-ия кръг на Премиър лийг. Лийдс откри чрез Вилфред Ньонто (27'). Уест Хем обаче постигна пълен обрат чрез Лукас Пакета, който изравни от дузпа (45') и Джанлука Скамака (46'). В средата на второто полувреме Лийдс се върна в срещата и Родриго (70') оформи крайното 2:2

Равенството беше от особено значение за Уест Хам, защото измъкна отбора от "опасната зона" и го изкачи до 17-ото място в класирането с 15 точки. Лийдс пък заема 14-о място с актив от 17 точки.

Срещата започна двуостро и макар домакините да доминираха във владеенето на топката в началните минути интересни положения имаше и пред двете врати. Играчите на Лийдс се оказаха една идея по-находчиви и вкараха попадение в 27-ата минута. Тогава Вилфред Ньонто се разписа с левия крак след като получи отлична асистенция от Крисенсио Самървил. Уест Хам опита да върне гола преди почивката и усилията им се отплатиха в добавеното време на първата част. Паскал Струйк от домакините спъна Джаръд Боуен и в последвалата дузпа Лукас Пакета изравни. Лийдс веднага потърси възможността да си върне преднината, но не успя и завърши полувремето при равен резултат.

Второто полувреме продължи темпото от края на първата част и започна с нов гол за Уест Хам. След лошо отиграване на Брендън Аарансън топката стигна до Джанлука Скамака, който реализира за 1:2 с шут от дистанция. Този път обаче Лийдс намери начин да се върне и в 70-ата изравни чрез Родриго. В оставащите минути и двата отбора направиха своите опити да спечелят, но не излъчиха победител, разделяйки точките, като предложиха на неутралния зрител зрелище, но оставиха твърде неясно бъдещето си във Висшата лига. Все пак има достатъчно време до края на сезона, в което и Лийдс, и Уест Хам могат да се избавят от изпадането.

Снимки: Imago