Севиля нямаше трудности с преминаването си в следващата фаза

Севиля разгроми с 5:0 като гост Линарес Депортиво и се класира за 1/8-финалите за Купата на краля. Футболистите на Хорхе Сампоаоли спечелиха убедително, макар че домакините все пак опитаха да осъществят известна съпротива, макар и не особено успешно. С хеттрик се отличи Юсеф Ен-Несири (37’, 40’, 74’), а по едно попадение добавиха Лусиано Скуадроне (57’автогол) и Ерик Ламела (69’).

Севиля нанесе своя удар само за три минути в края на първото полувреме. Първо в 38-ата минута Маркос Акуня направи добро прехвърлящо центриране в наказателното поле, което намери Юсеф Ен Несери, който надскочи бранителите и се разписа с глава за 1:0.

Именно той се разписа за втори път в срещата в 40-ата минута, когато Ерик Ламела спечели една силно изритана в предни позиции топка, след което пусна вдясно от себе си, а Ен Несери, оказал се очи в очи с вратаря, направи 2:0.

Севилци стигнаха до трето попадение в 57-ата минута, когато центриране отляво, което целеше Ен-Несери, бе засечено от Лусиано Скуадроне от тима на домакините, който си отбеляза автогол за 3:0.

Именно Ламела добави четвърто попадение в 69-ата минута, когато нанесе перфектен удар от границата на пеналта и прати топката в долния десен ъгъл за 4:0. Три минути по-късно домакините на свой ред пропуснаха добра възможност да стигнат до почетно попадение. Юсеф Ен-Несери оформи своя хеттрик в 74-ата минута, когато получи в наказателното поле от ветерана Хесус Навас и покачи на 5:0, което се оказа и крайния резултат в двубоя.