Баскония срази Реал Мадрид в дербито на върха

Отборът на Баскония продължава да поддържа изумителната си форма през последния месец. Тимът на Жоан Пенароя постигна 11-ата си поредна победа във всички турнири в този период, след като спечели дербито с Реал Мадрид с крайното 92:86 (24:28, 35:15, 14:26, 19:17) в среща от 16-ия кръг на Евролигата.

Така след шестия си последователен триумф в турнира баските оглавяват временното класиране със своя баланс от 11-5, докато "кралския клуб" заема петата позиция с актив от 10-6.

След като първата четвърт премина под лекия превес на гостите от Мадрид, то домакините наложиха волята си през втората половина на втората четвърт. Благодарение на серия от 21:2 отборът на Баскония се сдоби с двуцифрена преднина, която дори достигна цели 19 точки в един момент - 59:43.

Естествено, Реал не се предаде и в третата част съкрати изоставането си до само четири точки при 68:64, но Маркъс Хауърд и компания не оставиха шанс на съперника да достигне до обрат Баскония затвори мача при 92:86.

Маркъс Хауърд изригна с 28 точки за победата на Баскония. Рокас Гедрайтис добави още 21 точки и 5 борби, Мат Костейо наниза 12 точки, а Долтън Хоумс и Пиерия Хенри вкараха съответно по 11 и 10 точки.

Габриел Дек завърши със 17 точки за Реал, докато Валтер Таварес (12 борби) и Найджъл Уилямс-Гос отбелязаха по 15 точки.