Клоп: Вкараха ни ненужни голове

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп имаше от какво да е недоволен след загубата с 2:3 от Манчестър Сити и отпадането на тима му от турнира за "Карабао Къп". Наставникът смята, че головете, които тимът му е получил, са били ненужни. Той се оправда и с проблемите около състава заради липсата на важни играчи.

"Първите 15 минути бяха трудни, наистина. Играхме в схема, с която не сме свикнали. В предсезонната подготовка бяхме пробвали Боби в центъра и Окслейд на крилото, което помогна донякъде. Впоследствие в хода на мача се наложиха промени. Трябваше да се адаптираме. Играхме компактно и имахме своите моменти, но Ман Сити е супер, супер, супер отбор, който прави всичко изключетелно добре. В халфовата линия трябваше да сме абсолютно безгрешни. В първите 15 минути имахме трудности и това уби увереността ни. Първото полувреме завърши добре, но още в началото на второто получихме гол с първия удар. Това бе прекрасно изпълнение на Марез, но ние можехме да действаме по-добре в развитието на атаката", смята Клоп.

"Головете, които получихме, бяха ненужни. При третия гол точно бяхме направили смяна и още не се бяхме организирали. Всички гледаха топката и очакваха Нейтън да спечели единоборството, особено след като бяхме оставили сами двама играчи на Сити. Головете бяха ненужни, но иначе стана оспорван мач, който бе труден и за двата отбора. Ние имахме добри моменти и можехме да вкараме повече голове, но резултатът е такъв и трябва да го приемем", допълни германецът.

Снимки: Imago