Ман Сити детронира Ливърпул в петзвездно шоу, Нунес със сериозни пропуски

Манчестър Сити детронира актуалния носител на "Карабао Къп" Ливърпул, след като победи с 3:2 мърсиссайдци в зрелищен сблъсък от 1/8-финалната фаза на надпреварата. Двата отбора изиграха много атрактивен и емоционален двубой, в който шампионите повеждаха, но Ливърпул изравняваше два пъти. В крайна сметка обаче "гражданите" спечелиха това надстрелване след голове на Ерлинг Холанд (10'), Рияд Марез (47') и Нейтън Аке (58'). Фабио Карвальо (20') и Мохамед Салах (48') се разписаха за Ливърпул. Големият грешник за мърсисайдци тази вечер бе Дарвин Нунес, който направи три големи пропуска. Сити пък най-сетне успя да победи големия си съперник от последните години, след като Ливърпул спечели първите две дербита с "небесносините" от началото на този сезон, а освен това мърсисайдци победиха Сити и на полуфиналите на ФА Къп през миналия сезон, така че бяха в серия от общо три победи над този съперник.

В миналия кръг шампионите елиминираха Челси, докато Ливърпул имаше нужда от дузпи, за да се справи с Дарби Каунти

Гуардиола и Клоп заложиха на състави, в които събраха част от звездите си плюс млади играчи, които получиха шанс за изява. Кевин де Бройне и Ерлинг Холанд бяха титуляри за домакините, а Ортега стартира на вратата. Рико Люис и Коул Палмър, които са играчи от школата на Сити, също започнаха. Стоунс, Кансело, Грийлиш, Силва и Фоудън бяха на пейката за началото.

Мохамед Салах и Дарвин Нунес пък излязоха от първата минута за Ливърпул. Тиаго Алкантара и Джеймс Милнър, който започна като десет бек, също бяха титуляри. 18-годишният Стефан Бейчетич бе част от халфовата линия на мърсисайдци.

Само 20-ина секунди след първия съдийски сигнал Гюндоган изведе Холанд зад гърба на отбраната на Ливърпул. Норвежецът опита да прехвърли излезлия напред Келъхър, но бе много неточен и стреля високо над вратата. Веднага след това и Нунес бе напът да се откъсне, след като проби на скорост отляво и влезе в наказателното поле, но Лапорт застана добре и блокира удара на уругваеца.

В шестата минута Манчестър Сити отново стигна до много добра ситуация. Отново Холанд изскочи зад защитната линия на мърсисайдци, този път отдясно на нападението на домакините. Норвежецът много добре върна по земя към Палмър, който от шест метра просто трябваше да прати топката във вратата. Талантът на Сити обаче не успя да намери добре кълбото и стреля встрани.

По-активната игра на Сити в началото даде резултат в десетата минута, когато Холанд изпревари неориентирания в ситуацията Джо Гомес и засече от въздуха перфектно центриране на Де Бройне отляво. Топката влезе в близкия ъгъл за 1:0.

В 15-ата минута гостите най-сетне комбинираха добре и атаката им завърши с удар в гредата на Нунес. В тази ситуация обаче уругваецът бе в положение на засада, така че пропускът му нямаше тежест.

Отговорът на Ливърпул обаче не се забави много. В 20-ата минута Матип тръгна на рейд отдясно, след което намери Милнър в наказателното поле. Ветеранът се обърна и видя, че около него изненадващо няма бранители на Сити, след което пусна топката към Карвальо. Той стреля по земя в далечния ъгъл за 1:1.

Двубоят продължи да бъде изключително интересен и двуостър. В 36-ата минута Келъхър спаси Ливърпул от нов гол, след като парира удар от няколко метра на Гюндоган. Веднага след това стражът на гостите отново се намеси блестящо, избивайки удар на Аке с глава след центрирането на Де Бройне от корнер.

Клоп трябваше да направи принудителна смята, тъй като Милнър получи мускулна контузия. Нат Филипс зае мястото му.

В 42-рата минута пък мърсисайдци имаха страхотен шанс. Гомес изведе Нунес, който се измъкна на ръба на засадата, но ударът му по диагонала премина встрани

В добавеното време Нунес направи още по-голям пропуск, след като центриране от фаул го намери непокрит на далечната греда. Ударът от въздуха на уругваеца обаче отново премина встрани.

За началото на втората част Клоп замени Байчетич с Фабиньо. Окслейд-Чембърлейн пък влезе на мястото на Карвальо, който се представи добре през първата част.

Полувремето започна по зашеметяващ начин. В 47-ата минута Тиаго подари топката на Гюндоган, който продължи към Родри. След това испанецът намери с чудесно подаване Марез, който с едно докосване нагласи топката за левия си крак и с хубав удар в далечния ъгъл направи 2:1.

Само 47 секунди след това Ливърпул отново изравни. Окслейд-Чембърлейн изведе Нунес, който напредна с изключителна скорост, след което пусна топката към Салах. Египтянинът прати с левия крак топката в опразнената врата на Ортега.

В 58-ата минута Сити отново излезе напред. Де Бройне изпълни късо корнер към Палмър, който му върна топката, след което белгиецът центрира към далечната греда, където Аке засече с глава.

В 69-ата минута гостите поискаха дузпа след единоборство между Аке и Окслейд-Чембърлейн в наказателното поле на Сити. Дейвид Куут обаче не сметна, че има нещо нередно в действията на бранителя. ВАР в мачовете от "Карабао Къп" няма, така че това решение бе окончателно.

В 72-рата минута Нунес направи трети огромен пропуск тази вечер. Гомес изведе уругваеца зад отбраната и той за пореден път не остави шанс на бранителите със скоростта си. Останал очи в очи с Ортега, Нунес отново опита удар по диагонала и отново топката премина встрани от далечната греда.

В последните минути двубоят се поизнерви, но до нови попадения не се стигна и Сити се класира за 1/4-финалите на "Карабао Къп".

Снимки: Gettyimages