Партизан пречупи Анадолу Ефес

Партизан победи с 82:79 ( 14:10, 14:27, 25:17, 29:25) Анадолу Ефес като домакин в мач от 14-ия кръг на Евролигата.

Успехът за сръбския гранд обаче не дойде лесно. Въпреки че баскетболистите на Обрадович поведоха в първите 10 минути, преднината им от 4 точки бързо беше заличена от съперника, който преди почивката вече беше с 9 точки аванс. След паузата Партизан отново се върна в играта, като пак обърна резултата в своя полза макар и само с 1 точка преди заключителната четвърт. В нея “гробарите” успяха да спечелят надлъгването с настоящия шампион в най-комерсиалния баскетболен турнир.

За Партизан Кевин Пънтър, Данте Екзъм и Джеймс Нунали вкараха по 18 точки, а Амте Жижич се разписа с 20 за Анадолу Ефес.