Барселона се залепи плътно зад "фенерите"

Барселона се превърна във втория отбор с 10 победи през настоящия сезон в Евролигата. Възпитаниците на Шарунас Ясикевичус се наложиха със 74:68 (28:12, 15:18, 19:21, 12:17) над Панатинайкос в драматичен сблъсък от 14-ия кръг на турнира.

По този начин каталунците остават на второ място във временното класиране с баланс от 10-4, какъвто е и този на все още водача в таблицата Фенербахче. За ПАО пък поражението е второ поредно тази седмица и гърците са 11-и с актив от 6-8.

Още в първата четвърт Барселона започна да се отскубва напред в резултата, като в един момент авансът на домакините достигна 16 точки при 28:12 след първите десет минути игра. "Детелините" обаче не се уплашиха от ранната разлика и методично скъсяваха изоставането от своя съперник, като чрез силно второ полувреме ПАО се доближи на само точка зад "лос кулес" при 69:68 в края на последната четвърт. Пропуск от тройката на Матеуш Понитка обаче не позволи на гостите да откраднат водачеството и след това бяха наказани от пет поредни точки на чешкото дуо на Барса Томаш Саторански и Ян Весели, които оформиха крайното 74:68.

Весели завърши с 15 точки за победата на Барселона. Никола Миротич добави 14, Томаш Саторански се разписа с 13 точки и 6 асистенции, а Никола Калинич приключи с 10 точки и 5 борби.

Най-добър за ПАО бе Дуейн Бейкън с 19 точки и 5 борби. Йоргос Папаянис вкара 13 с 8 борби, а Артурас Гудайтис добави 10 точки.