"Червените" с първа контрола в Банско, изправят се срещу Крумовград

Реал Мадрид нокаутира Фенербахче в Турция

Реал Мадрид нанесе второ поражение от началото на сезона в Евролигата на Фенербахче, побеждавайки с 85:71 (25:16, 21:18, 22:20, 17:17) като гост в мач от 11-ия кръг на най-комерсиалния баскетболен турнир. Испанският гранд е с баланс 8-3, а "фенерите" имат 9 победи до момента.

Срещата в Истанбул започна ударно за гостите от Мадрид, които за нула време си осигуриха преднина от 9 точки, които до почивката увеличиха до 12.

След паузата двата отбора предложиха доста равностойна трета четвърт, но въпреки това баскетболистите на Реал добавиха още 2 точки към аванса си, което им даде още по-голяма доза спокойствие преди заключителната част. В нея двата тима се надлъгваха, но в крайна сметката силите на турския гранд не стигнаха за обрат.

Джанан Муса вкара 18 точки за Реал Мадрид, а Валтер Тавареш завърши със 17.

За Фенербахче Джонатан Мотли се разписа с 20 точки, а Двин Букър добави 15.

Снимка: twitter.com/RMBaloncesto