Александър Донски приключи в Монастир

Българинът Александър Донски отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Фючърс" на Световната федерация ITF в Монастир (Тунис) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставеният под номер 7 Донски отстъпи пред водача в схемата Скандер Мансури (Тунис) с 1:6, 2:6 в мач, продължил час и 16 минути. Българинът взе първия гейм, но допусна представителят на домакините да спечели следващите шест и да поведе с 1:0 сета. Във втората част Мансури дръпна с 3:0 гейма, Донски се доближи до 2:4, но загуби сета, а с това и двубоя.

За Александър Донски по-късно днес предстои и мач при двойките, където в дует с Кристоф Негрицу (Германия) ще играе на полуфиналите срещу поставените под номер 2 в схемата Рей Хо (Тайван) и Бу Юнчаокете (Китай).