Валенсия пребори Партизан след спектакъл в Белград

Тимът на Валенсия стопира отрицателната си серия от три поредни загуби в Евролигата, след като тази вечер записа успех в един от най-качествените мачове в турнира през настоящия сезон. "Портокалите" се наложиха със 100:96 (21:21, 16:22, 23:21, 24:20, 16:12) след продължение в зала "Щарк Арена" в Белград. Сблъсъкът предложи куп обрати в последните минути от редовното време, но отборът на Алекс Мумбру показа по-голяма воля в допълнителните пет минути и се поздрави с успеха.

Така Валенсия застава на десетото място във временното класиране на Евролигата с баланс от 5-6, докато Партизан е на 14-а позиция с актив от 4-7.

Първото полувреме се развиваше равностойно, като едва в началото на третата четвърт домакините от Партизан се изстреляха напред с най-голямата си преднина в мача - девет точки при 49:40. Валенсия обаче успя да настигне съперника си и дори да поведе в резултата след тройка на Джеймс Уеб III за 70:72 в средата на последната част. Гостите увеличиха разликата до четири точки след кош на Виктор Клавер, но Партизан реагира отлично с ключови изяви на своя лидер Кевин Пънтър, който обърна мача с пет поредни точки при 80:79.

Гардът на Валенсия Джаред Харпър също излезе на сцената и отбеляза важни кошове за своя тим, само че Пънтър съумя да се добере до наказателната линия и да изравни резултата при 82:82 с оставащи 11 секунди на таблото. Крис Джоунс пък не можа да донесе победата на Валенсия още в редовното време, след като тройката му със сирената не намери целта. Така се стигна до продължение, в което испанците наложиха волята си чрез минисерия от пет поредни точки, благодарение на тройка на Шаби Лопес-Аростеги и Виктор Клавер.

По този начин гостите дръпнаха с пет точки при 90:95, но успешна стрелба от далечна дистанция на Джеймс Нънали върна интригата при 96:98 с 36 секунди на часовника. В своето нападение Валенсия не успя да стигне до кош, но при овладяването на борбата крилото на домакините Джеймс Нънали допусна грешка в нападение и така подари притежание на съперника, вследствие на което Харпър подсигури успеха на "портокалите" с два фаула за 96:100.

Ясиел Риверо изригна с 22 точки и 6 борби за само 21 минути на терена за Валенсия. Джеймс Уеб III реализира 18 точки и хвана 9 борби, Шаби Лопес-Аростеги наниза 17 точки, а Джаред Харпър прибави 14 точки.

Матиа Лесор завърши с 22 точки и 10 борби за Партизан. Кевин Пънтър допринесе с 19 точки, Джеймс Нънали отбеляза 15, Ям Мадар вкара 13 точки, а Зак ЛиДей прибави 12 точки за "гробарите".