Везенков и Олимпиакос отново не успяха да преодолеят шампиона

Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос допуснаха четвъртата си загуба от началото на сезона в Евролигата. Възпитаниците на Йоргос Барцокас отстъпиха със 71:82 (18:13, 23:20, 12:19, 18:30) срещу шампиона в турнира Анадолу Ефес при гостуването си в зала "Синан Ердем Доум". Двубоят бе повторение на полуфинала в надпреварата между двата тима от миналия сезон, който отново бе спечелен от турския гранд.

По този начин отборът на Анадолу Ефес продължава добрата си форма и постига четвъртата си поредна победа, като тимът на Ергин Атаман се намира на седмото място в класирането с баланс от 6-5. Олимпиакос пък е на път да се свлече в таблицата, в която в момента заема петата позиция с актив от 7-4.

Александър Везенков отново бе най-резултатен за Олимпиакос, като звездата на българския баскетбол завърши с 18 точки, 3 борби, 3 асистенции и 1 открадната топка за 34 минути като титуляр. При стрелбата си националът ни бе 4/6 от зоната за две точки, 3/9 от тройката и 1/1 от наказателната линия, но този път дой записа доста по-нисък коефициент на полезно действие от обичайното до момента - 15. В най-полезен за отбора на Олимпиакос е превърна Костас Слукас, който регистрира 12 точки, 6 борби и 6 асистенции за индекс от 19.

Иначе, гърците започнаха мача много силно и се отскубнаха напред още в началото след старт от 10:0, като в началото на третата четвърт възстановиха двуцифрената си преднина при 45:35. До края на периода обаче опитният отбор на Ергин Атаман скъси дефицита си до само една точка, а на старта на последната част Уил Клайбърн, Илайджа Брайънт и Василие Мицич довършиха започнатото, за да осигурят обрата на своя отбор.

Клайбърн бе под пара за Ефес с 24 точки и 5 борби, Родриг Бобоа наниза още 19 точки с 6 овладени топки, а Василие Мицич остана изключително близо до трипъл-дабъл с 18 точки, 9 борби и 9 асистенции.

Янулис Ларендзакис прибави 13 точки за 17 минути за Олимпиакос, а Мустафа Фал завърши с 12 точки, колкото имаше и Слукас.