Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Кравиш изстреля Уникаха към осминафиналите на ШЛ

Американският баскетболист с български паспорт Дейвид Кравиш помогна за победата на своя отбор Уникаха при гостуването на френския Дижон с 91:70 (22:13, 29:21, 17:22, 23:14) в среща от група G на Шампионската лига на Международната федерация по баскетбол (ФИБА).

С четвъртия си пореден успех в групата тимът на Уникаха си осигури първото място и директно класиране за осминафиналната фаза на турнира.

Кравиш завърши с 12 точки, 4 борби и 3 асистенции за 18 минути на терена, а най-резултатни за състава от Малага бяха Кендрик Пери и Тайлър Калиноски с по 14 точки.

До края на груповия етап на състезанието за българския национал и съотборниците му предстоят гостуване в Гърция на ПАОК на 13 декември и домакинство на италианския Динамо Сасари на 20 декември.