Дубълът на Дунав финишира с класически успех

Вторият отбор на Дунав (Русе) победи у дома Спортист (Генерал Тошево) с 3:0. Двубоят е от 15-ия кръг, последен от есенния полусезон на Североизточната Трета лига. Селекцията на Ивайло Кирилов получи начален тласък след като Лъчезар Лазаров от гостите си вкара автогол още в 4-ата минута.

Ивайло Кирилов: Да завършим полусезона с добро настроение

Радослав Великов завърши пробив с центриране и Георги Петков с глава реализира второто попадение в 29-ата минута. Секунди преди почивката Кристиян Господинов навърза бранителите на съперника и подаде към Кристиан Данаилов, който вкара третия гол. През втората част малките „дракони“ бяха неузнаваеми и не сътвориха нищо от това, което показаха през първото полувреме.

Противникът имаше възможности поне за почетно попадение, но ги пропиля – на два пъти Росен Николов, по веднъж Александър Енев и влезлия като резерва Светослав Вълев. Десетина минути преди края съотборника им Ерсен Илмаз получи червен картон за нарушение.