Александър Георгиев с 41 спасявания при победа на шампиона Колорадо

Вратарят с български корени Александър Георгиев изигра ключова роля за победата на носителя на  купа "Стенли" Колорадо с 4:1 над гостуващия Далас в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига.

Роденият в Русе страж с руски паспорт Георгиев отрази 41 удара, а шампионите спечелиха за четвърти път в последните си пет мача и заема второто място в Централната дивизия с 25 точки, на 3 точки зад лидера Далас. Джош Менсън се отличи с гол и асистенция, а  Драйдън Хънт, Нейт МакКинън, Андрю Колиано също вкараха а домакините.
Джо Павелски беше точен а тексасците.

Едмънтън вкара четири безответни попадения в третия период и реализира рядък обрат от 0:3 до 4:3 срещу гостуващия Ню Йорк Рейнджърс. Еван Бушар се отчете с две попадения, Дилън Холоуей вкара дебютния си гол в лигата, а Леон Дразайтл оформи успеха при числен превес 2:02 минути преди края. Райън МакЛауд блесна с три асистенции за домакините.
Алекси Лафрение, Крист Крейдър и Жулиан Готие реализираха за Рейнджърс.

Джордън Кайру с второто си попадение в мача в 68-ата секунда на продължението донесе победата на Сейнт Луис срещу домакина Флорида с 5:4.
Райън О'Райли, Брендън Саад и Владимир Тарасенко допринесоха с по гол и асистенция, а гостите реализираха обрат, след като изоставаха с 1:4  малко повече от 12 минути преди края на редовното време.

Мичъл Марнър се отличи с гол и асистенция и записа поне точка в 16-и пореден мач на Торонто, а канадците се наложиха с 4:1 над домакина Питсбърг. Остън Матюс допринесе с попадение и две асистенции за гостите, които нямат загуба в редовното време в последните си осем двубоя.
Рикард Ракел беше точен за Питсбърг, а Кейси ДеСмит спаси 37 изстрела, но отборът прекъсна серия от пет поредни победи.

Джак Хюз реализира първи хеттрик в кариерата си и помогна решително за успеха на Ню Джърси над гостуващия Вашингтон с 5:1. Витек Ванечек допринесе с 37 спасявания.
Победата беше номер 800 в кариерата на 62-годишния старши треньор на домакините Линди Ръф, който стана едва петият наставник в историята на НХЛ, достигнал до тази граница.
Ню Джърси спечели за 15-и път в последните си 16 мача и с 36 точки се изравни с лидера в лигата Бостън.

Ню Йорк Айлъндърс постигна четвърта поредна победа след 5:2 над гостуващия Филаделфия. Зак Паризи вкара два пъти, Антони Бовилие се отрече с гол и асистенция, а Райън Пълок даде четири асистенции.
Филаделфия водеше с 2:1 малко повече от три минути преди края на втората третина, но допусна обрат, а с това и десета последователна загуба.

Лидерът в Западната конференция Лас Вегас допусна втора поредна загуба след 1:5 от гостуващия Ванкувър и остана с актив от 33 точки.
Канадците вкараха три гола при числен превес, като Джей Ти Милър се отличи с гол и две асистенции, а Андрей Кузменко добави попадение и асистенция. Вратарят Спенсър Мартин направи 26 спасявания.