Боби Цонев отново бележи в Китай

Бившият халф на Левски Борислав Цонев вкара гол за Далиан Про при победата с 2:1 на Мейжоу Хака в 27-ия кръг на китайското първенство. Българинът се разписа от дузпа и вече има 4 попадения през сезона, а отборът му се намира на 12-о място в класирането с актив от 33 точки.

След като в прдишните два мача на отбора си се появи от пейката, този път Цонев беше титуляр. В средата на първото полувреме Далиан Про получи дузпа и родният футболист хладнокръвно прати топката в мрежата за 1:0. Десетина минути прди края гостите изравниха, но в добавеното време Далиан Про стигна до трите точки.

Лидер в китайската Суперлига е Ухан Три Таунс с 65 точки, колкото има и вторият Шандун Тайшан.