Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Най-малко двама фенове са откарани в болница в Перник след инциденти на мача за Купата на България

Най-малко двама фенове, присъствали на мача за Купата на България между Миньор (Перник) и Берое (Стара Загора), са откарани в болница, съобщиха за БТА източници от БФС. Информацията за прекратения за 10 минути мач беше потвърдена и на официалната страница на Берое.

Инцидентът е провокиран от публиката на гостите, които в 60-ата минута изстрелват няколко ракети по посока сектора с привърженици на домакините. Едната от ракетите пада в сектора с агитката на домакините и се предполага, че в този момент е пострадал техен привърженик. Като ответна реакция, миньорци тръгват към сектора с публиката на Берое, за да опитат саморазправа. Но полицията реагира бързо и прави кордон, с който предотвратява директен контакт. Двете публики започват да хвърлят предмети едни срещу други, като вероятно с камък е наранен почитател на старозагорци.

Берое ще играе с ЦСКА 1948 след победа над Миньор, напрежение в Перник

Три линейки пристигат в този момент на стадион "Миньор", като две от тях извозват пострадали към най-близката болница.

След 10 минути прекъсване, срещата е доиграна без повече проблеми. Берое спечели с 2:0 благодарение на головете на Калоян Кръстев в 5-ата минута и на Абубакар Тунгара в 92-ата. Така беройци се класират за осминафиналите в турнира за националната купа и на 3-и декември ще приемат ЦСКА 1948, който днес победи с 4:0 третодивизионния ФК Севлиево.