ЦСКА - София хвърли здрав бой на Миньор

ЦСКА - София разгроми втородивизионния Миньор (Перник) с 6:0 в контрола, която се проведе на базата на "червените" в Панчарево. Автори на попаденията станаха шестима различни футболисти - Марселино Кареасо (32), Браян Морено (60), Маурисио Гарсес (64), Дюкенс Назон (72), Венцислав Василев (81 автогол) и Амос Юга (85).

Домакините бяха със само три резерви, тъй като останалите състезатели са или с националните си отбори, или са контузени. Срещата от трибуните гледат Матей и Туфегджич, които не взеха участие днес.

Йосифов отправи първия точен изстрел в 12-ата минута, но Евтимов без проблем улови. Девет минути по-късно Моерно намери Гарсес, бразилецът се справи с бранител на "чуковете", озова се очи в очи срещу Колев и стреля, но стражът изби в корнер.

Само 120 секунди по-късно Евтимов излезе неразчетено, но Гарсес поправи грешката на своя съотборник, блокирайки играч на Миньор.

В 28-ата минута Минков бе близо да се разпише след прострелно центриране отдясно. Халф-бекът на "червените" засече с шпагат от трудна позиция, но не уцели вратата.

Три минути по-късно футболистите на Саша Илич откриха резултата. Бисмарк Чарлс овладя в наказателното поле пас отдясно и върна към Марселино, който с удар по земя в долния ляв ъгъл не остави шанс на Колев.

В 40-ата минута Вион отправи силен шут от фал, а Колев предпочете да не лови топката и изби.

Миньор смени няколко титуляри на почивката, докато "червените" извършиха две промени - на терена се появиха Линдсет и Назон.

В 57-ата минута състезател на "жълто-черните" завърши добра атака на своя тим с удар високо над напречната греда. Някъде тук перничани рухнаха тотално и до края на проверката получиха още пет гола.

След час игра Вион пусна отличен извеждащ пас за набралия скорост Морено. Колумбиецът преодоля Петров и от малък ъгъл покачи на 2:0.

Четири минути по-късно футболистите на ЦСКА - София комбинираха с едно докосване пред пеналта на гостите, а атаката завърши с извеждащ пас към Гарсес, който останал сам срещу вратаря не пропусна да се разпише за 3:0.

В 72-ата минута "червените" реализираха четвърти гол. Това стори Назон, който се възползва от груба грешка в отбраната на "чуковете", изпревари Петров и се разписа на празна врата.

Секунди по-късно Назон можеше да вкара още веднъж, след като Дембеле от гостите върна лошо топката назад и изведе тарана на "червените" очи в очи с Петров, но последва удар в ръцете на вратаря.

В 78-ата минута Миньор създаде първото си по-сериозно положение. Кирилов се откъсна отляво очи в очи с Евтимов, но стражът на домакините спаси. "Червените" отговориха с атака в 81-ата минута, която завърши с центриране. Топката отиде във Венци Василев, а бившият защитник на ЦСКА си вкара автогол при опит да върне към своя вратар.

В 85-ата минута Амос Юга оформи крайното 6:0, а секунди преди това близо до гол бе и Минков, но шутът му профуча покрай лявата греда.

ЦСКА - СОФИЯ - МИНЬОР 6:0

1:0 Марселино Кареасо 32
2:0 Браян Морено 60
3:0 Маурисио Гарсес 64
4:0 Дюкенс Назон 72
5:0 Венцислав Василев 81 авт.
6:0 Амос Юга 85

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Евтимов, 4. Кох, 5. Де Нойер, 13. Минков, 21. Юга, 3. Жеферсон, 15. Вион, 27. Гарсес, 28. Морено, 26. Марселино, 17. Чарлс

Резерви: Бусато, Линдсет, Назон

МИНЬОР: 91. Колев, 8. Слишков, 3. Славчев, 24. Купенов, 22. Иванов, 5. Васев, 17. Петков, 6. Ангелов, 10. Тютюков, 19. Казаков, 7. Йосифов

резерви: 12. Петров, 21. Василев, 23. Дембеле, 18. Георгиев, 16. М. Иванов, 14. А. Иванов, 15. Петров, 25. Кирилов, 20. Томовски