Бостън с рекорд в НХЛ по поредни домакински победи на старт на сезона

Лидерът в Националната хокейна лига Бостън постави нов рекорд по поредни домакински победа в началото на сезона с 12, след като се наложи над Каролина с 3:2 след продължение в ТД Гардън.

Давид Крейчи се разписа два пъти в редовното време, а Давид Пастрънак реализира решителния гол при числен превес в 3:19 минута на допълнителното време. Бостън води в класирането с 36 точки от 21 изиграни мача.

Стефан Ноузен и Йеспери Катканиеми бяха точки за гостите, а вратарят Пьотр Кочетков отрази 38 удара, но това не помогна на Каролина да избегне четвърта последователна загуба.

Кърби Дак вкара победния гол при дузпите и донесе успеха на гостуващия Монреал с 3:2 срещу бившия си отбор Чикаго. Вратарят на канадците Сам Монтембо направи силен мач с 30 спасявания.

Торонто надделя над домакина Минесота с 4:3 и записа седми мач поред без загуба в редовното време, като пет от тях са победи. Мичъл Манър се разписа за канадците и продължи точковата си серия на 15 срещи.

Александър Овечкин и Ти Джей Оши се отличиха с по гол и асистенция, а Вашингтон спечели срещу гостуващия Калгари с 3:0. Вратарят на столичани Дарси  Кюмпер парира 32 изстрела и записа "шътаут" ( мач без допуснат гол) за втори път през този сезон.

Отава разгроми домакина Анахайм с 5:1, след като Матьо Жозеф и Дерик Брасар се отчетоха с по гол и по две асистенции. Канадците вкараха три попадения при числен превес и прекъснаха поредица от три поражения.

Райън Поулинг се разписа два пъти и помогна на Питсбърг да запише пети последователен успех след 4:1 в залата на Филаделфия. Джош Арчибалд завърши с гол и асистенция, а Теди Блюгър допринесе с три  асистенции. Тристан Джари отрази 29 удара на вратата на гостите.

Сиатъл постигна четвърта поредна победа след 4:2 при гостуването на лидера в Западната конференция Лас Вегас. Андре Бураковски вкара два гола, а вратарят Филип Грубауер се завърна в игра след 11 пропуснати срещи заради травма с 20 спасявания.

Дилън Ларкин единствен реализира при дузпите и донесе четвъртата последователна победа на Детройт след 4:3 над гостуващия Аризона. Филип Хронек вкара в четвърти мач поред за домакините, като добави и асистенция.

Акира Шмид отрази 33 шайби, Джак Хюз, Йеспер Боквист и Томаш Татар вкараха, а Ню Джърси постигна 14-а победа в последните си 15 мача след 3:1 в залата на Бъфало, записвайки и девета пореден успех при гостуване.

Миналогодишният вицешампион и носител на купа "Стенли" в предишните два сезона Тама Бей спечели домакинството си на Сейнт Луис с 5:2. Брейдън Пойнт изпъкна с два гола и асистенция, а Никита Кучеров записа три асистенции за петата победа в последните шест мача на тима.