Контролна среща: ЦСКА-София - Крумовград 0:0

Цървена звезда излъга АЛБА след продължение

Цървена звезда се наложи с 88:84 (20:19, 17:21, 18:17, 20:18, 13:9) над АЛБА Берлин като гост в мач от деветия кръг на Евролигата.

Срещата в Германия беше истинско дерби от самото начало. Двата отбора се надлъгваха в първата част, а "звездашите" успяха да спечелят само точка пред съперника за 10 минути. След това домакините обърнаха нещата в своя полза и на почивката се оттеглиха с аванс от 3 точки. Паузата явно подейства добре на баскетболистите на сръбския гранд, които намалиха пасива си до две точки, но в крайна сметка силите им стигнаха само до това да пратят мача в продължение. В него обаче те имаха тотално превъзходство, което им осигури трети успех в турнира от началото на сезона.

За Цървена звезда Лука Вилдоза вкара 21 точки, Неманя Недович се разписа със 17 точки, а 15 наниза Лука Митрович.

Джалийн Смит реализира 23 точки, а 12 добави Бен Ламърс.

Снимка: twitter.com/kkcrvenazvezda