Христова и Сепси с нова вярна стъпка в Румъния

Отборът на българската националка Борислава Христова Сепси победи като гост Търгу Секуйеск с 81:58 (18:21, 24:15, 24:12, 15:10) в мач от седмия кръг на първенството на Румъния по баскетбол за жени. Успехът бе седми пореден за състава на Сепси, който оглавява временното класиране в шампионата, а домакините заемат четвърта позиция с актив 4-2.

Христова завърши с 5 точки, 2 борби и 2 асистенции за 22 минути на терена. Сега за българката предстои да се присъедини към лагера на националния тим преди мачовете срещу Сърбия и Хърватия от квалификациите за Европейското първенство за жени през 2023 година в Израел и Словения.

Сепси пое водачеството в средата на втората част и контролираше двубоя до края. В следващия си мач тимът ще приеме Минисипал Александрия на 10 декември.