ЦСКА - София и Локо (Пловдив) със зрелищно равенство в Елитната група до 15 години

ЦСКА - София и Локомотив (Пловдив) завършиха 2:2 в среща от 14-ия кръг на Елитната група до 15 години. Срещата започна по-добре за гостите, които поведоха след 11 минути игра. Данило Терасенко засече превъзходно избита топка от корнер.

Домакините опитаха да отговорят, но добрите шансове липсваха. Минута преди края на полувремето Махир Шерифов бе близо до това да удвои аванса за "смърфовете", но стреля покрай вратата.

През втората част ЦСКА - София стартира ударно и успя да обърне резултата само за 120 секунди. Първо в 38-мата минута Давид Георгиев засече хубаво центриране и с воле изравни резултата. Две минути по-късно Мартин Андонов изпълни перфектно пряк свободен удар и изведе "червените" напред.

Домакините продължиха с добрата си игра и бяха близо до нов гол, но хубав пробив на Валентино Върбанов завърши с удар покрай вратата.

Противно на логиката в 56-ата минута Локомотив стигна до изравнително попадение, дело на Виктор Караджов. Той бе най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле и направи резултата 2:2.

В следващата минута "червените" бяха близо до това отново да излязат напред, но Давид Георгиев шутира над напречната греда. Седем минути преди края хубав пробив на Никола Кръстев от ЦСКА - София завърши с превъзходно центриране и удар с глава на Мартин Андонов, но стража на "смърфовете" показа рефлекс и спаси.

До края повече голове не паднаха и срещата завърши при равенство.