Левски се събуди след гол на Удоджи и вече мисли само за Лудогорец

Отборът на Левски разби с 4:1 Вихрен като гост в 1/16-финален сблъсък на Sesame Купа на България. Така "сините" си гарантираха място на осминафиналите, където вече ги чакаше шампионът Лудогорец. Двубоят ще бъде в Разград на 4 декември, като ще се реши в един сблъсък. На 1 декември отново в дома на "орлите" ще бъде и последният сблъсък от първенството на България за тази есен между "сини" и "зелени".

Пред пълните трибуни в Сандаски тимът от Трета лига изненадващо поведе. Удоджи даде аванс на домакините след гол с глава в 7-ата минута. Той се разписа след асистенция на Йордан Минев от ъглов удар. В 24-ата минута Роналдо се отпуши и изравни, а Андриан Краев донесе пълен обрат в 31-ата минута. По-късно Асен Митков нацели гредата в 39-ата минута. В 64-ата минута Уелтон направи резултата класически, а осем минути по-късно и Георги Миланов отбеляза от дузпа. По този начин Левски прекъсна серията си от седем мача без успех.

"Сините" започнаха защитата си на трофея, след като влязоха в срещата в серия от седем поредни мача без победа в първенство, която бе първа за клуба от 1952 година.

35 Вихрен (Сандански) - Левски

Под рамката за Левски се завърна Николай Михайлов, който не бе пазил в официален мач над 3 месеца. За последно капитанът на столичния тим игра при загубата от Хамрун в Лигата на конференциите на 11 август.

Станимир Стоилов направи още четири промени в състава спрямо двубоя със Славия (1:2) преди седмица. Келиан ван дер Каап, Патрик-Габриел Галчев, Абдулахи Шеху и Асен Митков заеха местата на Жереми Петрис, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба и Филип Кръстев.

За Вихрен сред титулярите бе колоритният нигериец с български паспорт Чигозие Удоджи, по-известен у нас като Митко Удоджи, както и опитният Йордан Минев, който бе плеймейкър.

Именно бившите играчи на ЦСКА шокираха многобройната публика на "сините" по трибуните и Михайлов в 7-ата минута. Минев центрира от корнер, а Удоджи със страхотен отскок надскочи Миланов и не остави шансове на Михайлов след удар с глава. Интересното е, че до този момент гостите имаха няколко добри атаки и пропуснаха да поведат.

Голът разтърси столичния гранд, който започна да търси равенството, но тежкия терен не му позволи да организира добри атаки и да играе хубав футбол. Все пак класите между двата тима е прекалено голяма и това се видя. Първо капитанът Валери Георгиев изби пред голлинията удар с глава на Роналдо в 13-ата минута. Последваха няколко атаки, които не завършиха с точен изстрел.

Изравнителният гол падна в 24-ата минута, когато Роналдо се пребори за висока топка и подаде с глава на Попов, който с едно докосване го изведе и бразилецът прати топката с хубав изстрел в далечния ъгъл за 1:1. Така той приключи дългата си серия без попадение, което му липсваше от 7 август. Освен това той стана първият играч на отбора с гол в трите турнира, в които тимът се състезава през тази кампания.

Видимо мотивацията на Левски бе сериозна, след като двама от съотборниците му отидоха във вратата, за да вземат топката и по-бързо да се търси подновяване на играта, вместо да го поздравят.

Шест минути по-късно Краев донесе пълен обрат, като засече с глава центриране от корнер на Миланов. Това бе трети гол за халфа през тази кампания и общо пети за клуба от 66 мача.

Левски продължи да атакува, а и настроението сред "сините" фенове вече беше по-добро. Асен Митков нацели гредата с далечен изстрел. Вратарят Боян Загорски пък трябваше да показва добър рефлекс при удари на Краев и Уелтон. Ивелин Попов пък се опита да преодолее половината отбор, но миг преди да излезе сам срещу стража на Вихрен топката му бе избита.

Втората част започна с шоу по трибуните, както и двете агитки запалиха факли. "Сините" имаха тотален превес и търсеха от първата минута след почивката трети гол. Уелтон удари гредата при поредния си удар, но в 64-ата минута все пак се разписа за първи път от дербито с ЦСКА-София (2:0).

Уелтон имаше сблъсък с Дарик Моктар около корнера. Бранителят на Вихрен си помисли, че топката ще излезе в аут, но кълбото се отби във флагчето. Това позволи на фланговия футболист на "сините" да напредне и с мощен удар под гредата да реализира трети гол за Левски.

В 72-ата минута Патрик-Габриел Галчев спечели дузпа. Крайният бранител опита да центрира в наказателното поле, но топката се отби в ръка на защитник на Вихрен, а главният съдия Ивайло Ненков посочи бялата точка. Зад топката застана Георги Миланов, който не пропусна да запише името си сред голмайсторите.

Ван дер Каап с глава пропусна да вкара пети гол, като дори получи удар в главата. Домакините пък се разминаха с втори гол след удар на резервата Петко Петков, чийто удар бе избит от защитник .

След края на мача Удоджи и звездите на Левски бяха нападнати от много фенове за снимки и автографи, което беше хубав завършек на футболния празник в Сандански.

ВИХРЕН 1:4 ЛЕВСКИ
1:0 Удоджи (7)
1:1 Роналдо (24)
1:2 Краев (31)
1:3 Уелтон (64)
1:4 Миланов (72-дузпа)

ВИХРЕН: 12. Боян Загорски, 2. Дарик Моктар, 18. Раиф Мурадов, 5. Тамги Лоншел, 3. Валери Георгиев, 7. Руслан Иванов, 23. Чигозие Удоджи, 19. Александър Якимов, 16. Флавио Карвальо, 13. Леонардо Силва, 8. Йордан Минев

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Георги Миланов, 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов, 12. Абдулахи Шеху, 17. Уелтон, Роналдо, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков