Фриц с мечтан дебют на Финалите на АТП, срази Надал

Тейлър Фриц (САЩ) постигна изненадваща победа над Рафаел Надал със 7:6 (3) и 6:1 в откриващия мач от Зелената група на финалите на ATP в Торино.

Надал пристигна в Италия, след като бе записал само в един официален мач на сингъл след загубата си в четвъртия кръг на US Open преди два месеца и липсата на игрова практика си пролича, тъй като той не успя да поддържа темпото на Фриц, който замени световния №1 Карлос Алкарас в списъка с участниците.

В първата част нямаше пробиви, а в тайбрека американецът поведе с 3:0 точки и в крайна сметка стигна до 7:3. Във втория сет Фриц повече от категоричен, като след 1:1 спечели пет последователни гейма и затвори мача с 6:1.

“Чувствам се невероятно. Излязох и изиграх страхотен мач и не мога да бъда по-щастлив. Кортът определено е бърз, а това е добре за моя сервис и за бекхенда ми. Именно скоростта на настилката ми помогна срещу Рафа”, коментира Фриц след престижния успех.

За Фриц това е първата му победа над опонент от топ 3.