Рен продължи страхотната си серия и срещу Тулуза

Рен продължи страхотната си серия без загуба и в домакинството си на Тулуза от 15-ия кръг в Лига 1. Възпитаниците на Бруно Женесио спечелиха с 2:1 и така вече 17 поредни мача не са усещали вкуса на загубата.

Домакините на "Роажон Парк" откриха резултата в 25-ата минута. Ловро Маер със страхотен пас с външен фалц намери непокрития Бенжамен Буриго в наказателното поле и той без колебание стреля във вратата за 1:0.

Тулуза обаче успя да се върне в мача в 55-ата минута. Тайс Далинга получи пас в коридор и засече топката в мрежата за 1:1.

Радостта на гостите обаче бе кратка. В 59-ата минута удар на Мартен Терие бе спасен от вратаря, но Арно Калимуендо бе на правилната позиция и при добавката вкара за крайното 2:1.

Така Рен събра актив от 31 точки и заема 3-тото място в класирането. Тулуза остава на 12-тата позиция с 16 точки в актива си.