Борнемут удари тежко Евертън за втори път в рамките на седмица

Борнемут победи категорично с 3:0 Евертън в двубой от 16-ия кръг на Премиър лийг. Така „черешките“ прекъснаха серия от пет поредни срещи без успех в първенството. Само преди няколко дни Борнемут разби същия съперник с 4:1 в двубой от третия кръг на "Карабао Къп“. Днес тимът на Гари О'Нийл отново нямаше проблеми с „карамелите“, които допуснаха второ поредно поражение и са само на точка над зоната на изпадащите.

Маркъс Тавърниър откри резултата в 18-ата минута, когато бе на най-подходящото място, за да на прави добавка, след като Джордан Пикфорд бе избил удар на Соланке. След това халфът добави към гола си асистенция. Отново Пикфорд бе избил удар към вратата си, след което Тавърниър подаде с глава към Кийфър Муур, който също с глава прати топката във вратата на гостите за втори път. „Карамелите“ протестираха бурно, че в хода на атаката Тарковски е бил фаулиран и попадението не е трябвало да бъде признато. Резервата Джейдън Антъни, който се разписа във вратата на Евертън и през седмицата, вкара третия гол в 69-ата минута, когато с първото си докосване в мача засече с глава центриране на Люис Куук от фаул.

С победата Борнемут изпревари Евертън и се настани на 13-ото място. „Карамелите“ са 17-и.

Снимки: Imago