Бляскава премиера на филма "Гунди - Легенда за любовта", официалните гости и много фенове заемат местата си

Белинда Бенчич помогна за победа на Швейцария в "Били Джийн Къп"

Олимпийската шампиона Белинда Бенчич изведе миналогодишния финалист Швейцария до победа с 3:0 срещу Италия в първата среща от група "А" на турнира "Били Джийн Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени.

Джил Тайхман спаси мачбол и изведе швейцарките напред след успех с 6:3, 4:6, 7:6(5) в първия сингъл срещу Елизабета Кочарето, а след това 12-ата в световната ранглиста гарантира триумфа след 7:5, 6:3 над Ясмине Паолини. Половин час по-късно Бенчич отново излезе на корта и в тандем с Тайхман двете швейцарки спечелиха и мача на двойки срещу Паолини и Мартина Тревизан със 7:6(5) 6:1.

Испания също стартира с 3:0 в група "С" над Казахстан.  Нурия Парисас Диас даде аванс на иберийките след драматичен успех над Юлия Путинцева с 6:4, 2:6, 7:6(5), след като навакса ранен пробив пасив в решаващия трети сет. Паула Бадоса осигури победата след 6:2, 3:6, 6:4 над шампионката от "Уимбълдън" Елена Рибакина. Бадоса изоставаше с 1:3 гейма в третата част, но реализира обрат.В двубоя на двойки Бадоса и Альона Болсова се справиха с Путинцева и Ана Данилина с 6:4, 6:2.   Казахстан отпадна от надпреварата с победа и загуба, докато Испания и Великобритания ще играят в директен сблъсък за първото място, като на иберийките е нужна само една победа в трите мача, за са ке класират за полуфиналите.

В група "D" САЩ направи важна крачка към полуфиналите след успех над Полша с 2:1. Даниел Колинс навакса ранен пробив дефицит в третия сет и даде аванс на американките след 6:4, 3:6, 7:6(2) над Магдалена Фрех, но Магда Линете изравни след 6:4, 4:6, 6:2 над Медисън Кийс в мача на първите ракети на двете страни. В решаващата среща на двойки Коко Гоф и Кейти МакНали нямаха проблеми срещу Линете и Алиця Росолска и след 6:1, 6:2 донесоха успеха на САЩ.В групата е още Чехия.

Словакия се наложи с 2:1 над Белгия в група "В" и с победа и загуба оглави класирането. Виктория Кузмова даде аванс на тима си след 6:2, 7:6(7) над Изалин Бонавентюр, а Ана Каролина Шмидлова гарантира успеха с 5:7, 6:2, 6:3 над Марина Заневска. В двубоя на двойки Кирстен Флипкенс и Елизе Мертенс се справиха с Кузмова и Тереза Михаликова с 6:0, 6:3 и взеха първа победа за Белгия.В групата е още и Австралия, който надделя над Словакия с 2:1 в първия мач от групата.