Карабельов и Кишварда претърпяха тежка загуба у дома

Отборът на Кишварда допусна тежка загуба с 0:3 в домакинството си на Залаегерсег от 15-ия кръг на първенството на Унгария. Това бе неприятен удар по шампионските амбиции на отбора. Българинът Янис Карабельов се появи в игра на полувремето на мястото на Лукаш, но не успя да промени хода на мача.

Гостите стигнаха до успеха с попадения на Едуви Икоба в 37-ата и 60-ата минута и Кристи Манзинга в 87-ата минута.

След този мач Кишварда остава на 2-рата позиция с 25 точки, като изостава с 3 от лидера Ференцварош, който обаче е с 3 мача по-малко. Залаегерсег пък се изкачи до 5-ото място в таблицата с 21 точки.