Унион катастрофира в Леверузен

Лидерът в Бундеслигата до този кръг Унион (Берлин) допусна тежка загуба при гостуването си на Леверкузен. “Аспирините” спечелиха с 5:0, като всички голове паднаха след почивката. Роберт Андрих откри резултата в 46-ата минута. Последваха два гола на Муса Диаби в рамките на три минути. Адам Хложек се разписа в 68-ата минута, а Мичел Бакер вкара 10 минути по-късно.

Това е едва втората победа за Леверкузен под ръководството на Чаби Алонсо. С нея тимът излезе от зоната на изпадащите. Унион пък вече не е водач в класирането, а изостава на 2 точки от Байерн. До днес столичани бяха отборът с най-добрата защита в Бундеслигата през този сезон.

След като направи най-лошия си старт в първенство в историята, Леверкузен бе амбициран да покаже срещу досегашния лидер в класирането, че възможностите му са доста по-големи. И двата отбора имаха мачове в Европа през седмицата и това си пролича през първото полувреме, което няма да се запомни с нищо.

Никой не бе очаквал това, което се случи след почивката. И двата тима вдигнаха темпото, но домакините го направиха по впечатляващ начин. Андрих откри резултата, след като засече топката след ъглов удар. Грешка на Унион даде още по-голямо предимство на Леверкузен. Вратарят Ленарт Грил загуби топката далеч от наказателното си поле. Фримпонг я открадна и намери Диаби за втория гол в мача. Нова контратака на “аспирините” две минути по-късно доведе до втори гол на Диаби. Това попадение сякаш пречупи столичани и те допуснаха още два гола.