Лудогорец U15 записа успех при визитата си на ЦСКА - София U15

Лудогорец победи с 3:1 ЦСКА-София в мач от 12-я кръг на Елитната група до 15 години. Срещата бе играна на базата на червените в Панчарево.

Лудогорец стартира по-добре срещата и след няколко добри шанса за гол поведе в резултата. В 24-ата минута Димитър Мрънков подаде на Калоян Божков, който с хубав удар от разстояние откри. Само 2 минути по-късно Мрънков се възползва от подхлъзване на защитник на ЦСКА - София и удвои. Минути преди края на полувремето “червените” бяха хванати на контраатака и Илиан Гатински направи резултата класически.

Второто полувреме започна с много сблъсъци и още в първата минута Александър Сергеев от Лудогорец бе изгонен. Той направи грубо нарушение, за което главният рефер му показа директен червен картон.

Останали с човек повече на терена, “червените” натиснаха и в 55-ата минута стигнаха до гол. Централният защитник Самуил Барабанов шутира и след рикошет в играч на “зелените” топката попадна в мрежата. В заключитените минути капитанът на ЦСКА - София Александър Георгиев отправи хубав изстрел, но вратарят на Лудогорец спаси.

Така срещата завърши при резултат 3:1 за Лудогорец, който запазва първото си място в групата. ЦСКА - София е 7-ми с 20 пункта.