100 години ски спорт в България

Вихрен удари лидера Костинброд

Вихрен победи Костинброд с 2:0 в дербито от 14-ия кръг на Югозападна Трета лига. С тази победа възпитаниците на Ивайло Василев вече са втори в подгрупата на две точки от отбора на Костинброд. Толкова има и Кюстендил. Загубата е втора от началото на първенството за гостите. Вихрен има само едно поражение, но многото равенства са причината отборът от Сандански да е след Костинброд в класирането.

След като двата отбора не си вкараха преди почивката, домакините решиха мача само в рамките на пет минути. Най-напред Александър Якимов откри с глава с 56-ата минута, а след още пт голмайсторът на тима Петко Петков вкара и второто попадение. До края на срещата футболистите на Вихрен пропуснаха и още няколко добри положения. В следващия кръг те ще почиват, докато Костинброд ще бъде домакин на Пирин (Разлог).