Севлиево се пребори за трите точки с Ювентус (Малчика)

Отборът на Севлиево постигна труден успех с 2:1 над Ювентус (Малчика) в двубой от 14-ия кръг на Северозападна Трета лига. Гостите откриха резултата, след като Александър Скорчев се разписа в 31-ата минута. Секунди преди края на първата част Християн Пенчев изравни. В герой за "сините" се превърна Денислав Николов, който донесе трите точки с красив гол с глава.

В първите минути домакините контролираха повече топката, но в 10-ата минута Ивайло Дюлгеров можеше да изненада стража на Севлиево с удар от близка дистанция. Христо Лалев обаче се справи със ситуацията.

17 Севлиево - Ювентус (Малчика)

В 31-ата минута гостите откриха резултата. Александър Скорчев се превърна в автор на първия гол в сблъсъка. Той се възползва от дълго подаване зад защитата на "сините" и без проблеми матира Христо Лалев.

Секунди преди края на първата част футболистите на Севлиево изравниха резултата след фантастичен удар на Християн Пенчев от границата на наказателното поле.

В 67-ата минута Галин Стоянов излезе очи в очи с Иван Николов, но атакуващият футболист не успя да преодолее стража на Юве. Малко по-късно капитанът на домакините Добрин Петров получи подаване в наказателното поле, след което стреля силно, но право в тялото на вратаря на "черно-белите".

В 77-ата минута централният бранител Денислав Николов майсторски прати кълбото в мрежата на Иван Николов. Защитникът засече с глава центриране от корнер.

До края на срещата домакините контролираха събитията на терена и напълно заслужено грабнаха трите точки.

Севлиево - Ювентус 2:1

0:1 Александър Скорчев (31)
1:1 Християн Пенчев (44)
2:1 Денислав Николов (77)

Стартови състави:

Севлиево: 76. Лалев, 2. Радославов, 37. Гецов, 5. Николов, 82. Иванов, 14. Пенчев, 6. Георгиев, 7. Василев, 93. Петров, 8. Винисиус, 11. Стоянов

Ювентус (Малчика): 1. Николов, 99. Миков, 28. Младенов, 15. Йозев, 7. Трайков, 27. Медведев, 8. Тодоров, 88. Иванов, 10. Скорчев, 29. Милков, 80. Дюлгеров

Снимки: Борислав Цветанов