Гол-шедьовър донесе успех на Ювентус срещу Лече

Ювентус записа трета поредна шампионатна победа, след като спечели гостуването си на новака Лече с минималното 1:0 в двубой от 12-ия кръг на Серия "А". Резервата Николо Фаджоли вкара първия си гол за тима с красиво изпълнение в 73-тата минута и така донесе успеха за “бианконерите”.

Масимилиано Алегри извърши четири промени в стартовия си състав след загубата с 3:4 от Бенфика в Шампионската лига. Капитанът Леонардо Бонучи започна на пейката, което даде шанс на Федерико Гати да е титуляр. В халфовата линия липсваше Мануел Локатели поради лични причини, а неговото място беше заето от Фабио Мирети. В нападение пък отсъстваха контузеният Душан Влахович и Мойс Кийн и така те бяха заместени от Аркадиуш Милик и 19-годишният Матиас Соуле, за когото това беше първи мач като титуляр за тима. Домакините пък играха в 4-3-3 с Реми Удин, Асан Сисей и Габриел Стрефеца в предни позиции.

Първите 20-ина минути преминаха при спокойно темпо и без никакви възможности за гол. В 28-ата минута Хуан Куадрадо все пак опита удар, който се оказа неточен. Четири минути по-късно Адриен Рабио стреля по земя, но Владимиро Фалконе улови топката без проблем. В 42-рата минута Мирети също пробва шут по земя, но си спечели само корнер. След втория пореден ъглов удар Рабио стреля с глава, но Фалконе успя да избие топката.

В началото на втората част Гати отправи удар с глава след центриране от фал, но вратарят улови топката с лекота. Валентен Гендрей отговори с първия шут за домакините в мача, който обаче профуча над вратата. В 53-тата минута "бианконерите" организираха добра атака, при която от чиста позиция Милик чукна топката с пета, но Фалконе изпревари Куадрадо за нея и я улови. В 64-тата минута удар на Милик принуди стража отново да се намеси. Малко след това резервата Кийн стреля с глава от добра позиция, но не намери целта. В 69-ата минута воле на Куадрадо прелетя покрай вратата.

Натискът на "Старата госпожа" даде резултат четири минути след това, когато Фаджоли откри резултата с прекрасен удар от границата на наказателното поле. За попадението му асистира 19-годишният Самуел Айлинг-Джуниър, който се появи като смяна едва минута по-рано. В 89-ата минута Мюртен Хюлманд се размина с изравнителен гол за своя тим, след като гредата спря шута му по земя. Така гостите се поздравиха с крайния успех.

С тази победа Ювентус събра 22 точки и се изстреля на петата позиция в класирането преди мачовете на трите отбора зад себе си. Лече пък е на 17-тото място точно над зоната на изпадащите с 8 пункта в актива си.

ЛЕЧЕ - ЮВЕНТУС 0:1

0:1 Фаджоли (73')

Лече: Фалконе, Гендрей, Понграчич, Басчирото, Гало, Хюлманд, Гонсалес, Блин, Удин, Сисей, Стрефеца

Ювентус: Шчесни, Куадрадо, Гати, Данило, Сандро, Маккени, Мирети, Рабио, Костич, Соуле, Милик

Снимки: Gettyimages