Уест Хам влезе в кратката история на Лигата на конференциите

Уест Хам стана първият отбор в историята на най-новия клубен турнир на УЕФА - Лигата на конференциите, който завършва груповата фаза с шест победи от шест мача. "Чуковете" нямаха никакъв проблем в гостуването си на аутсайдера в група "В" ФКСБ, който победиха с 3:0. Дейвид Мойс даде шанс на някои млади играчи на лондончани, след като отборът вече си бе гарантирал първата позиция кръг преди края. Това обаче не спря победния ход на Уест Хам. Пабло Форналс бе голямата фугира днес, след като отбеляза два гола. Автогол на Дивин Мубама раздели попаденията на испанеца.

В другия мач от групата Андерлехт победи Силкеборг като гост в директния сблъсък за второто място. Белгийците бяха улеснени от факта, че още в 26-ата минута домакините останаха с човек по-малко след червен картон на Андерс Клинге. Още преди този момент - в 20-ата минута, Лиор Рафаелов бе дал аванс на гостите, след като засече центриране на Версхарен. Чак в добавеното време гостите стигнаха до второ попадение, след като Бенито Раман завърши една контраатака с хубав прехвърлящ удар.

Снимки: Imago