Бетис не прости на ХИК в мач без интрига

Бетис завърши по безапелационен начин участието си в група “С” на Лига Европа. Испанският тим си бе осигурил първото място още преди този кръг, но въпреки това не показа никаква милост над своя съперник и го победи с класическото 3:0 на своя “Бенито Вийямарин” с голове на Айтор Руибал в 20-ата и 41-вата минута и Набил Фекир в 93-тата минута.

Домакините поведоха в 20-ата минута, когато Руибал получи на границата на наказателното поле, елегантно преодоля съперник и с прецизен удар прати топката в мрежата за 1:0.

Отново Руибал бе в прегръдките на съотборниците си в 41-вата минута. Сабали подаде успореден пас и крилото засече в мрежата за 2:0.

Третият гол падна в добавеното време на двубоя след контраатака. Борха Иглесиас напредна на скорост и подаде за Набил Фекир, за когото остана да прати топката в мрежата за крайното 3:0.

Така Бетис спечели групата с 16 точки и отива директно на 1/8-финал. ХИК пък отпада безславно с 1 спечелена точка на последното място и приключва участието си в Европа.