Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Кьолн и Ница поднесоха шоу, Партизан се промъкна напред

Кьолн и Ница поднесоха истинско шоу на феновете и завършиха 2:2 в последния кръг от груповата фаза на Лигата на конференциите. Гостите от Франция взеха преднина от две попадение благодарение на Гаетан Лаборд (40’) и Билал Брахими (43’), но германците успяха да изравнят през втората част чрез Денис Хюсейнбашич (48’) и Ондрей Дуда (60’).

Лаборд вкара първото попадение пет минути преди края на първата част, когато се възползва от една отбита топка и без забавяне я прати в долния ляв ъгъл за 1:0. Само три минути по-късно момчетата на Люсиен Фавр вече имаха още по-солидна преднина, след като Брахими изстреля истински снаряд от границата на наказателното поле за 2:0.

Германците показаха непримиримия си дух и още в 48-ата минута намалиха изоставането си чрез Хюсейнбашич за 1:2, а именно той предостави отлична топка на Дуда след час игра и паритета в срещата бе възстановен - 2:2, което в крайна сметка се оказа и крайния резултат в двубоя.

В другата среща Партизан и Словачко завършиха наравно 1:1. Западните ни съседиха взеха преднина в 41-ата минута чрез Бибрас Натхо, който се разписа от дузпа за игра с ръка в наказателното поле, но Словачко възстанови равенството чрез Ондрей Михалик в 73-ата минута. До края на мача и двата тима пропуснаха по една добра възможност да стигнат до трите точки.

С тези резултати в крайна сметка Ница успя да спечели първото място в групата с 9 точки, а Партизан остана втори също с толкова. Голямото разочарование остана за Кьолн, който със своите 8 точки остана трети, а Словачко с 5 точки зае последното място в подреждането.