ЕВРО 2024: Румъния 1:0 Украйна

Партизан оцеля при завръщането на Обрадович в Атина

Баскетболният отбор на Партизан продължава да набира все по-сериозна скорост в Евролигата, след като тази вечер постигна третата си поредна победа в турнира. "Гробарите" удържаха Панатинайкос и го победиха с 91:89 (31:16, 23:25, 14:23, 23:25) при завръщането на старши треньора на сърбите Желко Обрадович в Атина, където постигна повечето от най-великите си успехи в треньорската си кариера.

Така Партизан се изкачва до осмата позиция във временното класиране с баланс от 3 победи и 3 загуби, докато тимът на Панатинайкос продължава да копае дъното и в момента се намира на последното 18-о място в таблицата с актив от 1-5.

Сърбите поставиха свирепо начало на двубоя, като още в първата четвърт преднината им достигна двуцифрените размери. Авансът на гостите достигна цели 18 точки при 13:31, когато Панайотис Калайцакис грабна погледите с кош от собствената си половина, за да понамали поне малко щетите за "детелините". През цялата втора част дистанцията между двата тима се движеше между 13 и 15 точки в полза на Партизан, но след голямата почивка Панатинайкос затягаше все повече обръча срещу своя съперник и в един момент пасивът на домакините бе скъсен до само точка при 57:58.

Кевин Пънтър и компания обаче реагираха отлично на предизвикателството и със силна серия отново се отскубнаха на осем точки преднина, като до финалната сирена ПАО все настигаше, но не успяваше да сътвори обрат и да открадне успеха под носа на своя съперник - 89:91 в полза на Партизан.

Кевин Пънтър бе под пара за победителите с 29 точки и 4 асистенции. Матиас Лесор се разписа с дабъл-дабъл от 15 точки и 11 борби, Зак ЛиДей приключи с 13 и 10 борби, Данте Екзъм вкара 12 точки, а Данило Анджушич и Ям Мадар нанизаха по 10 точки всеки.

Дуейн Бейкън и Нейт Уолтърс бяха най-резултатни за ПАО с по 17 точки всеки. Дерик Уилямс се отличи с 14 точки и 7 борби, Матеуш Понитка вкара 12, а Йоргос Папаянис се разписа с 12 точки.