Фенербахче удържа първото си място, Рен ще играе напролет в Европа

Фенербахче спечели с 2:0 гостуването си на Динамо (Киев) и по този начин спечели своята група в Лига Европа. Попаденията за турския тим паднаха още през първата част и бяха дело на Арда Гюлер (23’) и Вилиан Арао 23’). Домакините пък останаха с човек по-малко в средата на втората част, когато Забарний получи втори жълт картон.

Футболистите на Жорже Жезус излязоха напред в средата на първата част, когато Гюлер се възползва от една рикоширала топка и с великолепен удар преодоля Георгий Бущан за 0:1. Попадението бе прегледано и с ВАР, но в крайна сметка остана.

Те удвоиха своята преднина в добавеното време на първата част, когато Арао надскочи бранителите на украинския тим при ъглов удар изпълнен от Гюлер вкара за 0:2.

През втората част двата тима не предложиха нещо особено стойностно, а червеният картон за Динамо в 68-ата минута на Забарний в крайна сметка сякаш предреши двубоя в полза на гостите.

В другата среща от групата Рен завърши наравно 1:1 като домакин срещу АЕК (Ларнака), след като двата тима си размениха по едно попадение в двете полувремена. Французите поведоха в 17-ата минута чрез Матис Албин, но кипърският тим стигна до равенството с гол на Рафаел Лопес в 76-ата минута.

По този начин Фенербахче в крайна сметка събра общо 14 точки и стигна до първото място в групата, а Рен остана втори с 12 и ще трябва да играе допълнителен плейофен кръг в средата на септември, в който ще срещне отпадналите от Шампионската лига тимове.

Снимки: Imago