Турнир на талантите U14 : Зона Варна - Зона Велико Търново

Нант спечели срещу Олимпиакос като гост и си гарантира второто място

Нант спечели с 2:0 в гостуването си на Олимпиакос и по този начин успя да се класира на второто място в своята група G. Попаденията в двубоя дойдоха в неговия край и бяха дело на Мостафа Мохамед в 79-ата минута и Людовик Блас в 90-ата.

Домакините пропиляха няколко добри положения в първия половин час на двубоя, когато играчи на гръцкия тим отправиха опасни удари, но вратарят на французите се намеси добре.

Гостите откриха резултата десетина минути преди края на редовното време, когато Мостафа Мохамед надскочи отбраната и засече центриране на Людовик Блас за 1:0. Именно Блас вкара второто попадение в последната минута на редовното време, когато настигна едно подаване и по брилянтен начин прехвърли стража на Олимпиакос за 2:0.

С тези три точки Нант събра общо 9 и с това си гарантира второто място в групата, за което спомогна и победителят Фрайбург, който завърши 1:1 в гостуването си на Карабах и молдовците останаха трети с 8 точки.