Чаврич избухна с два гола срещу Жалгирис и прати Слован на върха в група “Н”

В мач от група “Н” от Лигата на конференциите Слован (Братислава) победи Жалгирис с 2:1 като гост. Двубоят бе директен сблъсък за място, даващо право на участие във фазата на директните елиминации. Въпреки че словаците започнаха срещата като лидери в класирането, а техните опоненти бяха последни, разликата между двата отбора беше само три точки.

Гостите не подцениха съперника си и решиха всичко още през първото полувреме. Само 15 минути след началото Александар Чаврич изведе Слован напред в резултата. Ерик Рамирес овладя топката и центрира към своя съотборник, който беше най-съобразителен.

Осем минути по-късно дойде и второто попадение. Този път халфът Гиорги Чакветадзе намери отново Чаврич, който продължи отличното си представяне с втори гол.

Жалгирис опита да се върне в мача, но стигна само до един гол, който падна в 47-ата минута. Отбеляза го Франсис Киеремех след асистенция на Оливейра.

Въпреки че попадението падна в самото начало на второто полувре, домакините не съумяха да направят нещо повече и загубиха.

Така Слован (Братислава) прибра трите точки и спечели група “Н”, завършвайки с 11 пункта. На второ място остана Базел, който също събра актив от 11 точки, но има по-лоши показатели в преките двубои със Слован. Трети са Пюник със 6 точки, а последни останаха Жалгирис с пет.