АЗ Алкмаар в крайна сметка си взе домакинството на Днипро-1 с гол в края

АЗ Алкмаар спечели с 2:1 домакинството си на Днипро-1 и триумфира в своята група Е в последния кръг на Лигата на конференциите. Попаденията за домакините бяха дело на Йенс Йодгаард още в 8-ата минута и Евангелос Павлидис три минути преди края на редовното време, а между тях Артьом Довбик успя да възстанови равенството в 40-ата.

Нидерландският тим взе ранна преднина още в 8-ата минута, когато успяха да отнемат около наказателното поле и след това центрирането попадна на главата на Йенс Йодгаард, който откри за 1;0.

Днипро успя да изравни пет минути преди края на първата част, когато гостите осъществиха добро разиграване около наказателното поле и в крайна сметка центриране на около метър пред голлинията бе отбелязано от Артьом Довбик.

Домакините все пак стигнаха до нова преднина няколко минути преди края на двубоя, когато Евангелос Павлидис се разписа с глава за 2:1.

По този начин нидерландският тим си гарантира спечелването на първото място в групата, след като събра 15 точки, а Днипро-1 в крайна сметка остана на второто място и също ще играе напролет в турнира.

В другият двубой от тази група Аполон спечели с минималното 1:0 в домакинството си на Вадуц с попадение на Валентин Роберж в 32-ата минута, а по този начин те събраха общо 7 точки и се класираха на третото място в подреждането.

Снимки: Imago