Лацио се провали в Лига Европа и ще се опита да повтори постижението на Рома

Лацио отпадна от битката в Лига Европа, след като загуби с 0:1 гостуването си на Фейенорд. Ситуацията в група "F" бе много заплетена, като преди последния кръг "орлите" и Щурм (Грац) имаха на пръв поглед предимство, тъй като бяха с осем точки и дори при равенства щяха да продължат, докато Фейенорд и Мидтиланд бяха с по три по-малко. Последните два отбора обаче спечелиха тази вечер своите домакинства и така се класираха на първите две места, като победител е датският тим. Лацио остава на трета позиция и ще играе в плейофите на Лигата на конференциите, която през миналия сезон бе спечелена от градския му съперник Рома. Двата гранда от италианската столица излизат един срещу друг в дербито на Рим в края на седмицата.

Иначе Лацио игра добре през първото полувреме, но удар на Андерсон срещна гредата, а Канчелиери пропусна още една чудесна възможност да даде аванс на гостите. Стражът на домакините пък спаси опасен удар на Ладзари. Проведел също имаше една добра намеса преди почивката.

През второто полувреме Фейенорд имаше надмощие. В 64-тата минута Томас Хименес се възползва от  грешка на Проведел и откри резултата. Ситуацията дълго време бе преглеждана за евентуален фаул срещу стража на Лацио. Повторенията обаче показаха, че такова няма. Това остана и единственото попадение, което прати нидерландския тим напред в Лига Европа. Лацио пък претърпя тежък удар преди дербито с Рома през уикенда.

В добавеното време гостите останаха с човек по-малко, след като Ромеро бе изгонен.

В другия мач от групата Мидтиланд успя да пречупи с 2:0 Шурм у дома. Андерс Драйер откри резултата в 15-ата минута след удар от границата на наказателното поле. В 72-рата отново той сложи точка на спора с второ попадение. И в двата случая асистенцията бе на Густав Исаксен. С този успех Мидтиланд си осигури първото място.