Минимална победа прати ЧФР Клуж напред в Лигата на конференциите

Отборът на ЧФР Клуж се добра до елиминациите в Лигата на конференциите, побеждавайки с минималното 1:0 ФК Балкани в последние 6-и кръг в група “G”. По този начин румънския шампион се възползва от грешката на Славия (Прага), който направи равенство (1:1) със Сиваспор и го изпревари в битката за 2-рото място в крайното класиране.

Единственият гол в мача падна в 17-ата минута, а негов автор бе Нана Боатенг. След домакините имаха шанс да подпечатат успеха си с второ попадение, но Чиприан Деац пропусна дузпа в 35-ата минута.

Все пак ЧФР Клуж постигна нужното и завършва на 2-рата позиция в групата с 10 точки. ФК Балкани отпада от турнира, завършвайки на последната позиция с 4 точки.