Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 3:0 /Почивка/

Лудогорец даде сериозен отпор, но не успя да удържи Рома след две дузпи и отменен гол

Лудогорец загуби с 1:3 визитата си на Рома в последния мач от Група “С” на Лига Европа и по този начин не успя да продължи към елиминационната фаза на надпреварата. Въпреки това “орлите” ще останат в евротурнирите и напролет, като ще се включат в Лигата на конференциите, тъй като финишираха на трета позиция в групата си.

Рик Джонатан откри резултата за разградчани в края на първата част, но през второто полувреме “вълците” обърнаха след два гола от дузпа на Лоренцо Пелегрини и попадение на Николо Дзаниоло. Попадение на Нонато бе отменено след преглед на ВАР, а в края на мача Оливие Вердон получи червен картон.

Лудогорец даде сериозен отпор на именития си съперник и през първата част показа хладнокръвна игра, изчаквайки своя момент, за да нанесе удара си. През второто полувреме обаче Рома излезе пределно мобилизиран и успя да обърне резултата, не и без помощта на ВАР, които се намеси в ключови ситуации. Решенията на арбитрите обаче бяха по-скоро правилни и българите нямат сериозни поводи за претенции.

Анте Шимунджа заложи на вратата на Серджио Падт, а пред него в защитата действаха Сисиньо, Антон Недялков, Оливие Вердон и Аслак Фон Витри. В халфовата линия бяха Педро Нареси, Якуб Пиотровски и Каули. В предни позиции пък ще действаха Бърнард Текпетей, Рик Джонатан и на върха на атаката Игор Тиаго.

За Рома Жозе Моуриньо постави на вратата Руи Патрисио, а пред него Рик Карсдорп, Крис Смолинг, Роджер Ибаньес и Матиас Виня. В халфовата линия бяха Лоренцо Пелегрини, Неманя Матич, Мохамед Камара и Стефан Ел Шаарауи. В атака пък бе двойката Тами Ейбрахам и Андреа Белоти.

Първата опасност бе в полза на домакините и Лоренцо Пелегрини стреля опасно от дистанция, но ударът му мина на половин метър от гредата.

Натискът на Рома в първите минути продължи и Ибанес пропусна да реализира с глава от отлична позиция, а след това и Матич стреля, но право в ръцете на Падт.

Първата опасност в полза на Лудогорец дойде в 21-ата минута, когато Текпетей се озова на стрелкова позиция, но ударът му мина над вратата, след намеса на Смолинг. Малко по-късно и Пиоторвски стреля, но без проблеми за Патрисио.

В последните минути на първата част Текпетей и Каули стреляха опасно от дистанция, когато дойде 41-ата минута, когато Лудогорец нанесе своя удар. Рик Джонатан напредна в половината на домакините и с мощен шут откри резултата.

В началото на втората част Рома започна вихрено и още в първата минута Падт трябваше да се намесва два пъти при удари на Ел Шаарауи.

Натискът на "вълците" даде резултат в 56-ата минута. Тогава Сисиньо спъна в наказателното поле Никола Дзаниоло и съдията отсъди дузпа, която Пелегрини реализира хладнокръвно за 1:1.

Десетина минути по-късно Рома стигна до пълен обрат и отново от дузпа. Вердон бутна в гърба Дзаниоло и съдията пак показа бялата точка. Отново Пелегрини взе топката и реализира.

В 77-ата минута гол на Лудогорец бе отменен. Нонато се възползва от рикошет, за да прати топката във вратата, но след преразглеждане от ВАР се оказа, че малко по-рано при изграждането на атаката Рик удря в лицето Ибанес и така попадението не бе зачетено.

Пет минути преди края на мача Николо Дзаниоло попари надеждите на българите за краен успех с трети гол. Халфът мина твърде леко през Вердон и Нонато, след което прокара топката между краката на Падт за 3:1.

В последната минута на редовното време пък разградчани останаха с човек по-малко. След нова намеса на ВАР съдията прцени, че Вердон настъпва опасно резервата Никола Залевски и му показа червен картон.

Така Лудогорец приключва на трета позиция в групата с актив от седем точки. Победител е Бетис с 16, а Рома е на втора позиция с десет. Първите два отбора продължават към елиминациите, а "орлите" се преместват в третия по сила турнир на Стария континент. На последна позиция е ХИК (Хелзинки) с една точка.

РОМА 3:1 ЛУДОГОРЕЦ