Манчестър Юнайтед подчини Реал Сосиедад, но баските спечелиха войната

Манчестър Юнайтед спечели битката и триумфира с 1:0 в гостуването си на Реал Сосиедад в последен мач от груповата фаза на Лига Европа, но баските в крайна сметка триумфираха, тъй като, въпреки минималната загуба, спечелиха първото място в групата. Двата тима завършиха с равни точки и статистика в преките двубои, но по-добрата голова разлика на тима на Иманол Илгуасил му гарантира запазване на позицията в подреждането. Единственото попадение в срещата бе дело на Алехандро Гарначо още в 17-ата минута, негово първо за “червените дяволи”. Днешната среща бе ръководена от българския рефер Георги Кабаков.

Домакините започнаха по-добре двубоя и осъществяваха много енергична преса в първите минути и успяваха да овладеят играта. Футболистите на Тен Хаг изравниха играта след около четвърт час, а само няколко минути по-късно успяха да открият резултата. Силна топка пратена в предни позиции от Де Хеа бе спечелна от Бруно Фернандеш, а впоследствие Кристиано Роналдо намери в бързо напредващия отляво Алехандро Гарначо, който със силен изстрел се разписа за 1:0.

В следващите минути играта се понакъса поради проблеми с играчи на домакините. В 27-ата минута този път Бруно Фернандеш намери добре Ганрачо на фланга, той успя да залъже няколко играчи на домакините, но се подхлъзна при изстрела. В 32-ата минута едно подаване мина малко изненадващо и намери Александър Сьорлот в пеналта на гостите, но той се засуети и загуби.

Пет минути преди края на първата част Кристиано Роналдо бе изведен в отлична позиция очи в очи с Алекс Ремиро, но опитът му за прехвърляне не сполучи. Още в следващата атака домакините също бяха изключително близо до изравняване на резултата, което бе предотвратено от двойно спасяване на Давид Де Хеа.

След почивката домакините отново започнаха много активно и отново наложиха сериозен натиск, а “червените дяволи” трудно успяваха да изнесат топката в по-предни позиции. След 55-ата минута двубоят се изнерви и двата тима извършиха няколко по-сериозни нарушения, а двамата треньори направиха смени, за да освежат представянето на терена.

В 74-ата минута Андер Гевара успя да стреля опасно от границата на наказателното поле, но отново Де Хеа спаси. В следващите минути двата тима влагаха повече сили в атака, в отбрана и създаваха доста открит двубой, както и емоции за феновете. Ерик тен Хаг направи интересна промяна десетина минути преди края, когато Хари Магуайър се появи на терена, но застана до Кристиано Роналдо в ролята на нападател.

В последните минути на двубоя “червените дяволи” успяха да наложат известен натиск и много центрирания в наказателното поле на испанския тим, но в крайна сметка отбраната на домакините успяваше да се справи и в крайна сметка издържа до последния съдийски сигнал, който им гарантира първото място в класирането, въпреки че загубиха в днешната вечер. Манчестър Юнайтед ще трябва да играе в първия плейфоен сблъсък в турнира в средата на февруари, когато ще се изправи срещу някой от отпадналите от Шампионска лига противници.

Снимки: Imago