Адам Джемили отново остана без финансиране

Адам Джемили, който завърши четвърти на Олимпийските игри в Токио, беше изваден от списъка за държавно финансиране на атлетите на Великобритания заради слаба форма. 29-годишният спринтьор отпадна в сериите на 200 метра на Световното в Юджийн през юли и не успя да се класира за финал на Игрите на Британската общност в Бирмингам през август.

Джемили остава в списъка за финансиране само като част от щафетата на Великобритания на 4 по 100 метра.

Европейският шампион на 400 метра Матю Хъдсън-Смит и звездата на 100 метра Дарил Нийта пък бяха включени в списъка за финансиране.

Нийта спечели бронзов медал на 100 метра на Европейското първенство по лека атлетика в Мюнхен, но не успя да стигне до финал на Световното първенство в Юджийн.

Джемили не за първи път е ваден от програмата за финансиране. Паричните му средства бяха спрени през миналата година, след като неговият американски треньор Рана Райдер беше разследван заради сексуално поведение, но през декември бяха възстановени.