Обрат на "Лаута" донесе трите точки на Левски в мач за престиж - на живо след 1:2

Късен гол огорчи Петко Христов и компания

Отборът на Фиорентина постигна труден успех с 2:1 като гост на Специя в двубой от 12-ия кръг на Серия "А". Това е първа победа за „виолетовите“ в шампионатна визита през сезона, както и първа загуба за „орлетата“ на техния стадион за същия период. Българският национал Петко Христов се появи в игра за домакините в 84-тата минута.

Още в първите минути Емануел Джеси имаше две възможности да даде аванс на „бианконерите“, но с чудесни намеси Пиетро Терачано не му позволи да го направи. Така се стигна до 14-ата минута, когато Никола Миленкович откри резултата за Фиорентина, разписвайки се с глава след центриране от корнер. Само четири минути по-късно Лука Йович можеше да удвои преднината, но неговият шут срещна гредата. Малко след това Терачано отрази удар с глава на Мбала Нзола от упор, но в 35-ата минута беше безпомощен, когато нападателят все пак изравни с изстрел отблизо.

През втората част и двата тима търсеха втори гол, но безуспешно. Все пак в 82-рата минута „Ла Виола“ получи помощ от противниковия защитник Димитриос Николау, който си изкара директен червен картон за груб фал срещу резервата Артур Кабрал. Именно това предизвика и появата на Христов на терена. В последните секунди на редовното време Бартломей Драговски изби удар на влезлия от пейката Рикардо Сапонара, но след това Кабрал прокара топката между стоящия на голлинията Якуб Кивиор за победния гол в мача.

Така Фиорентина се изкачи на 12-ото място в класирането с актив от 13 точки, а Специя остана на 16-ата позиция с 9 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages