Юбилеен гол на Рашфорд и блестящ Де Хеа донесоха успех на Ман Юнайтед

Манчестър Юнайтед победи Уест Хам с 1:0 на “Олд Трафорд. Единственото попадение бе дело на Маркъс Рашфорд в 38-ата минута. За нападателя това бе гол номер 100 с екипа на “червените дяволи”. С успеха тимът на Ерик Тен Хаг изпревари Челси и се намира на пето място.

Наставникът на домакините пусна като титуляр Хари Магуайър, който замени контузения Рафаел Варан. Английският бранител бе в стартовия състав за мач от първенството за първи път от 13 август и излезе с капитанската лента. Кристиано Роналдо също бе титуляр, но не успя да се отличи с нещо.

Тимът на Тен Хаг имаше предимство от началото и владееше топката в големи периоди. Домакините отправиха и няколко удара, но те или не бяха точни, или не затрудниха Фабиански. Удар на Роналдо отиде право в ръцете на вратаря, а изстрел с глава на Рашфорд също завърши там.

В 26-ата минута Керер изненада защитата на Ман Юнайтед и преодоля двама бранители, а след това пусна на Боуен. Неговият удар бе отразен от Де Хеа, но в ситуацията имаше и засада. “Чуковете” за известен период поизнесоха играта, но той бе последван от нов натиск на домакините. В 38-ата минута Рашфорд откри резултата. След отлично центриране на Ериксен нападателят изпревари Керер и с глава заби топката в мрежата. За Рашфорд това бе гол номер 100 за "червените дяволи".

След почивката Уест Хам вдигна нивото, но така и не успяваше да създаде положение пред Де Хеа. В играта на Ман Юнайтед също нямаше особен ритъм. Кристиано Роналдо отправи два неточни удара - първият с глава, но това бе напредък, тъй като през първата част португалецът почти нямаше възможности да стреля.

С наближаването на края тимът на Дейвид Мойс направи опит да изнесе играта по-напред, но “червените дяволи” не позволяваха сериозни опасности пред вратата си. Центриране на Деклан Райс създаде известно напрежение, но Лисандро Мартинес изби. В 82-ата минута влезлият като резерва Микаел Антонио отправи мощен удар от дистанция, но Де Хеа се намеси решително. Секунди по-късно испанският вратар направи блестящо спасяване след удар с глава на Зума.

Четири минути преди края на редовното време Ман Юнайтед можеше да реши всичко чрез две от резервите си. Центриране на Мактоменей бе засечено отлично от Фред с глава, а топката се удари в гредата. В добавеното време тимът на Тен Хаг трябваше да оцелява при две изключително опасни ситуации. При тях Магуайър се намеси решително във важен момент, а след това Де Хеа направи ново фантастично спасяване, този път след удар на Райс.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - УЕСТ ХАМ 1:0
1:0 - Рашфорд (38)

Снимки: Gettyimages